Przedszkole im. św. Franciszka z Asyżu

IMG_2102.JPG - 90,63 kB

Nasz adres to:
Przedszkole Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza im. św. Franciszka z Asyżu - zwane również Żagielkiem.
ul. Pułaskiego 2,  80-520 Gdańsk-Brzeźno,

tel.(058)342 93 39, 537 950 482
Fax (058) 522 00 68

Przedszkole jest otwarte dla wszystkich dzieci, również dzieci z orzeczeniami i z opiniami o wczesnym wspomaganiu.  Przedszkole posiada wykwalifikowany zespół nauczycieli i specjalistów takich jak: neurologopeda, psycholog oraz nauczyciela pracującego z dziećmi niepełnosprawnymi. Rekrutacja odbywa się na zasadzie powszechnej dostępności. Przedszkole usytuowane jest bardzo blisko morza i parku, a także jest w bliskiej odległości węzła tramwajowego nr. 3 i 5 i przystanku autobusowego nr 148.

Realizujemy Podstawę Programową posługując się programem autorskim Ewy Kalinowskiej i Bożeny Szuchalskiej " Zabawy z porami roku" i drugim programem wspomagającym "Rośnij z Didasko". W naszym przedszkolu prowadzone są również zajęcia metodą Weroniki Sherbone.

Przedszkole dysponuje dobrze i estetycznie wyposażonymi salami zajęć dla dzieci, salą rekreacyjną, salami do zajęć ze specjalistami, dużym, dobrze ogrodzonym placem zabaw z odpowiednimi zabawkami ogrodowymi, nowoczesnymi łazienkami z podgrzewana podłogą.

Przedszkole posiada swoją kuchnię: domowe obiadki i posiłki bardzo smakują wszystkim dzieciom (niekiedy mamy proszą o przepisy kulinarne naszej kucharki:)).

Przedszkole przeznaczone jest dla dzieci:

• 2,5 i 3 – letnich – Maluszki

• 4 – letnich – Średniaki

• 5 - letnich- Starszaki

• 6 - letnich- Zerówka

Zajęcia dodatkowe, które odbywają się w przedszkolu to:

• Religia

• Gimnastyka korekcyjna

• Logopedia (zajęcia grupowe i indywidualne)

• Rytmika

• Język angielski

• Język włoski

• Taniec

• Szachy

• Zajęcia z pedagogiki cyrku (akrobatyki, żonglerki, klaunady,iluzji)

• Profilaktyczne zajęcia logopedyczne są prowadzone w grupie dzieci najmłodszych (maluszków, średniaków) po to, by dzieci czerpiąc radość z gimnastyki buzi i języka, z zabaw logorytmicznych, ćwiczeń oddechowych, zagadek słuchowych i innych niespodzianek przygotowanych przez logopedę i jej pluszowych pomocników, rozwinęły swój potencjał językowy i myślenie.

Zajęcia ukierunkowane są na prawidłowy rozwój mowy, który wpływa na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dzieci, zaspokojenie potrzeby akceptacji i odnoszenia sukcesów, poczucie własnej wartości, nawiązywanie kontaktów i budowanie więzi z rówieśnikami.

Dzięki zajęciom dzieci nabywają kompetencje komunikacyjne. Uczą się poprzez powtarzanie – rozumienie – nazywanie.Mają przy tym mnóstwo świetnej zabawy!

Przygotowują się do nauki czytania i pisania.